Fethiye Kayaköy 360

5000 Yıldır güneşin batışını seyreden tarihi Kayaköy havadan 360 panorama.

 • Firma:
  Genel
 • Proje Tarihi:
  27 Haziran 2019
 • Proje Türü:
  Havadan 360 Panorama
 • Çekimi Yapan:
  Fatih Akkuş
 • Share:

Fethiye Kayaköy 360

 

Fethiye’nin en güzel yerleşim yerlerinden olan Kayaköy’ün hikayesi, 11. yüzyılda (Bazı kaynaklar 14. yy olarak da belirtiyor.) başlıyor. Burası, Likya Uygarlığı’nın yerleşim yeri üzerine kurulmuş bir Rum köyü. Aslında buraya köy denmesi biraz haksızlık olabilir. Çünkü burası ticareti ve sosyal hayatı gelişmiş, 20.yy’a kadar 25 bin kişinin yaşadığı kocaman bir kent aslında. Kurtuluş Savaşı’ndan sonra Türkiye- Yunanistan arasında yapılan anlaşmayla buradaki Rumlar ve Batı Trakya’daki Türkler yer değiştirmiş. Trakya’dan göçen Türklerin bir kısmı buraya yerleştirilmiş. Fakat buradaki yaşama uyum sağlayamayan Türkler, köyü terk etmişler. Kayaköy’ün kaderi hep terk edilmek olmuş yani. Önce Likyalılar sonra Rumlar ve son olarak Türkler.

 

fethiye kayaköy
fethiye kayaköy

 

Fethiye Kayaköy yaz tatillerinde aranan yerler arasında. Kaya evleri ve villaları ile yaz tatilinizde villa kiralayabileceğiniz sakin sessiz, size ait havuz ve bahçeleri ile güneşin ve huzurun tadını doyasıya çıkarabileceğiniz nadir yerlerden biri. Havadan 360 panorama ile görebildiğiniz gibi tarih ile iç içe bir yaşam burada halen devam etmekte. Tarihi kale ve manastırı ziyaret edenlerin büyülendiği, gün batımında karpostallık görüntülerin oluştuğu, belli dönemlerde vadiyi kaplayan sis ile gizem ve filmlere sahne olacak görüntüsü ile mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerler arasında sizcede olmalı değil mi?

 

fethiye kayaköy
fethiye kayaköy

 

Bu projede baptığımız başlıca çalışmalardan 360 sanal turu havadan olarak drone ile gerçekleştirdik.  Bu çalışma tek bir sahneden oluşmakta. Tadında olan bu çalışma ile Fethiye Kayaköy’ü görmüş bir nebze de olsa fikir sahibi olacaksınız.